زمان مطالعه : ۶ دقیقه – قالیشویی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

در این مقاله ما سعی کردین تا بهترین شرایط و ویژگی های یک قالیشویی خوب را برای شما بیان کنیم، پس لطفا با ما همراه باشید.

 

قالیشویی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

قالیشویی خوب رشت
شکل شماره ۱ : قالیشویی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

بنابر این عوامل، استفاده از خدمات قالیشویی‌ها لازم و ضروری به نظر می‌رسد. در این شرایط، تعداد زیادی از این مراکز در کشور مشغول به فعالیت هستند. که یکی از آنها قالیشویی ابریشم رشت می باشد.

 

قالیشویی خوب در رشت

بنا بر آنچه گفته شد به ویژه توجه به این عامل که شستن فرش‌های جدید به دلیل دارا بودن الیاف حساس، از عهده هر قالیشویی بر نمی‌آید می‌توان گفت در چنین شرایطی باید به دنبال یافتن مراکزی باشیم که بتوانند به خوبی از عهده انجام این کار بر آیند و تجهیزات کافی قالیشویی را در اختیار داشته باشند. در ادامه به بیان چند نمونه از ویژگی‌های یک قالیشویی خوب در رشت و در سایر نقاط کشور، خواهیم پرداخت.

 

ویژگی‌های قالیشویی خوب رشت چیست؟

قالیشویی مناسب، باید قابل اعتماد باشد.

یکی از ویژگی‌های اساسی قالیشویی خوب رشت ، این است که چنین مرکزی باید حتما قابل اعتماد باشد. در حقیقت لازم است چنین مراکزی، حتما مجوزهای لازم برای انجام فعالیت خود را از مراجع قانونی مربوطه دریافت نموده باشند تا بتوانند از این طریق، اعتماد مشتریان خود را جلب کنند. به طور معمول این گونه از اصناف زیر نظر سازمان‌های مختلفی فعالیت می‌کنند. از جمله این سازمان‌ها می‌توان اتحادیه قالیشویان و اداره اصناف را نام برد.

از طرف دیگر اداره تعزیرات نیز برای پیگیری خدمات این مجموعه‌ها فعالیت می‌کند. بنابراین فعالیت این مراکز به صورت دوره‌ای مورد بازرسی دقیق این ارگان‌ها قرار می‌گیرد. این عامل نیز سبب می‌شود تا در صورت بروز حادثه برای قالی‌های شما و یا حوادثی در زمینه شستشوی فرش منازل و یا در صورتی که حقوق مشتریان رعایت نشده باشد، بتوان ان را پیگیری نمود و خسارت لازم را دریافت کرد.

قالیشویی مناسب باید دارای آدرس کامل باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که لازم است قبل از سپردن قالی‌های منازل و فرش‌های خود به مراکز قالیشویی، حتما در نطر داشته باشید توجه به این نکته است که قالیشویی قابل اعتماد و مورد اطمینان، به طور حتم، دارای آدرس کامل و مشخص است. بنابراین آدرس دفتر کار و یا شرکت و کارخانه قالیشویی مورد نظرتان، به طور دقیق ثبت شده است. برای اینکه اطمینان پیدا کنید که مرکز مورد نظرتان دارای مشخصات کامل درج شده است یا نه، می‌توانید آدرس قالیشویی را در آگهی‌ها جستجو کنید و یا در تماس تلفنی، از کارکنان آن مجموعه بخواهید تا آدرس کامل و مشخصی از دفتر کارشان به شما ارائه دهند. در این زمینه کافی است وانمود کنید که علاقه دارید خودتان فرش و قالی‌هایتان را به آن مرکز جهت شستشو منتقل کنید.

  قالیشویی خوب رشت

شکل شماره ۲ : قالیشویی مناسب، تعدادی شاره تماس ثابت دارد.

نکات لازم برای یافتن قالیشویی خوب در رشت

  • به قالیشویی‌های ارزان قیمت، اعتماد نکنید

به طور معمول قیمت و نرخ شستشوی فرش‌ها توسط اتحادیه قالیشویان، اعلام می‌گردد و سپس توسط اداره اصناف، تایید می‌گردد.

تعیین این قیمت‌ها با توجه به هزینه مواد شوینده مورد نیاز برای شستن فر‌ش‌ها، انجام گرفته است.بنابر این عامل می‌توان گفت کلیه هزینه‌های جاری برای شستشوی فرش، تعیین و محاسبه شده است.